autorka Kasia Dippel - Paper Horses

fot. autorka

Kasia Dippel – leworęczna projektantka i ilustratorka. Projekt Paper Horses rozwija od 2015 roku, kiedy to uznała, że jak się jest koniarą i panią grafik, to zdecydowanie wypada coś w tym temacie przedsięwziąć. Swobodnie przeplata klasyczne techniki rysunkowe, malarskie i graficzne, łącząc je cyfrowo w ilustracje o indywidualnym, odręcznym charakterze.

Absolwentka grafiki na warszawskiej ASP oraz studiów podyplomowych z zarządzania marką na SGH. Kasia należy do międzynarodowego kolektywu artystów Paard Verzameld Collective. Współtworzy też grupę artystyczną Equitas Equitatum. Kiedy nie rysuje koni, co naprawdę czasem się zdarza, projektuje lub ilustruje.

Ostatnie wystawy:
XI 2019 – Targi Sztuki Przystępnej w Warszawie
V 2019 – “Śladami podków”, w galerii Bellotto w Warszawie
V 2019 – “Malują, rysują, rzeźbią konie” z grupą Equitas Equitatum w Olsztynie
X 2017 – wystawa indywidualna w Ośrodku Kultury w Brwinowie
IV 2017 – w ramach Festiwalu Sztuki Jeździeckiej w Warszawie

Za wypuszczenie papierowych koni “w Internety” odpowiada Asia Magiera – pani informatyk mówiąca ludzkim głosem (a czasem nawet pisząca). Po wielu latach pracy w korporacji medialnej założyła firmę Cyfrada, wspierającą działalność małych i średnich firm w internecie. Absolwentka Politechniki Warszawskiej. Obecnie asystentka trzyletniego labradora, ale jej pierwszym zwierzątkiem był… koń o imieniu Lampas.

Asia to nie tylko autorka strony www, a bardzo ważna część Paper Horses. Włożyła w projekt mnóstwo pracy i serca. Była z nami od samego początku aż do lipca 2018. Teraz nie możemy niestety współpracować na stałe, ale wspiera nas duchem, a nierzadko i kodem, i dobrą radą. Dziękuję, Asiu!!!

Potrzebujesz świetnej pani informatyk / szkoleniowiec?
Napisz do joannam@cyfrada.pl